Tehniliselt ei ole Rooibos tõeline tee. See tuleneb taimes Aspalathus Linearis, mitte Camellia taimedest, millest toodetakse traditsiooniliselt teed. Nimi Rooibos tuleneb Aafrika slängist hollandikeelsele sõnale “punane põõsas”.

Rooibos taim on väike põõsjas taim, mis kasvab ainult Lõuna- Aafrikas. Põõsas kasvab igal pool ½ kuni 1 meetri kõrguseksja on väga tihedate nõeljate lehtedega. Lehed on rohelised, kuid muutuvad iseloomulikult punaseks peale kääritamist.

Rooibos tee on eristatavat punast värvi ja selle maitse on samuti unikaalne oma magusa kergelt pähklimaitsega. Selle meeldiv maitse ja mitmed tervislikud omadused on aidanud Rooibosil muutuda populaarseks teeks üle kogu maailma. Ta on endiselt üsna “uus” aga järjest enam inimesi on hakanud armastama seda unikaalset punast teed.

Rooibosi populaarsus on kasvanud mitte ainult selle imelise värvi ja maitse poolest aga ka kõigi nende imeliste tervisele kasulike omaduste tõttu.

Rooibos ei sisalda kofeiini ja on madala parkainesisaldusega, seega saab seda nautida kogu päeva ilma ebameeldiva kõrvalmõjuta. See muudab samuti selle suurepäraseks teeks rasedatele naisterahvastele ja imetavatele emadele.

Erinevad uuringud on selgitanud välja paljud terviseprobleemid, mida saab ravida Rooibosi teed juues:

• Leevendab ärritusi, peavalusid, närvipingeid ja unetust.
• Toimib antispasmilise toimeainena, leevendades kõhukrampe ja koolikuid imikutel.
• Saab kasutada heinapalaviku, astma ja ekseemide raviks.
• Otse nahale määrides aeglustab see vananemisprotsesse.
• Tugevdab immuunsussüsteemi.
Rooibos tee ei sisalda oksaalhapet, nii et seda saavad ohutult kasutada ka inimesed, kel on soodumus neerukivideks.

Tee sisaldab paljusid mineraale nii et seda saab pidada arvestatavaks toitelisaks:

• Vask, Raud, Kaalium, Kaltsium, Floriid, Tsink, Mangaan, Alfa-hüdroksühape (suurepärane nahale), Magneesium

Näitan kõiki 14 tulemust

0
Ostukorv