Teekook, Pu-Erh TuoCha 100 g

6,00


Hiina tervisetee.

Pu-Erhi tee on kuulus Hiina järelkäärinud ja tavaliselt laagerdunud tee. Pu Erh on oma tee, mitte must tee, nagu mõned võivad väita. Pu Erhil on kaks alamkategooriat: küps ( hiina keeles Shou) ja toores ( hiina keeles Sheng). See kook on küps. Pärast lehtede korjamist töödeldakse Pu Erhi nagu teisi teid, kuid enne kuivatamist pressitakse lehed soovitud kujuga.

Sel hetkel tehakse kookidest kas Sheng või Shou. Shengi koogid pannakse lihtsalt hoiukohta, terved Shou koogid kuumutatakse röstimise või aurutamisega. Pärast töötlemist pannakse koogid spetsiaalsesse hoikohta ning jäetakse vananema ja käärima, tavaliselt mitmeks aastaks.

Tulemuseks on tavaliselt väga maalähedane, puuviljane maitse. Vastupidiselt teistele teesortidele ei lähe Pu Erh vanuse tõttu kunagi halvaks. See hakkab tasapisi paremaks minema. Sellepärast nimetatakse Pu Erhi mõnikord “teemaailma veiniks “.

Pu Erh Tuocha maitseb puuviljaselt ja suitsuselt, vaniljega.

Pu-Erh alandab kolesterooli väga tõhusalt. Tänu käärimisprotsessile sisaldab see palju toitaineid, mis aitavad magu ja südant. See tekitab ka küllastustunde ja kaitseb veene kahjustuste eest. Pu Erh on populaarne tee mediteerimiseks nende samaaegse ja energiat andva toime tõttu. Ühest tükist saab valmistada mitu tõmmist.

Valmistamine : 100 kraadises vees 1-5 min

 

Saadaval järeltellimisel

Tootekood: 0303 Kategooriad: ,
0
Ostukorv